
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 650 µm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 14 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Number of ADC Channels | 7 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 2 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 2 |
| Number of Programmable I/O | 14 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
Stock: 706
Distributors
pcbx
Unit Price$1.52690
Ext.Price$1.52690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.52690 | $1.52690 |
| 10 | $1.00113 | $10.01130 |
| 25 | $0.96350 | $24.08750 |
| 50 | $0.94144 | $47.07200 |
| 100 | $0.91990 | $91.99000 |
| 300 | $0.72583 | $217.74900 |
